*КУБ - повний комплекс хмарних послуг!

UK

Що таке поштовий сервер і як він працює?

Що таке поштовий сервер?Вступ

Поштовий сервер є програмним забезпеченням або пристроєм, який гарантує надсилання з подальшим отриманням, а також зберіганням різних електронних листів. Поштовий сервер прийнято вважати основним елементом системи електронної пошти. Він дає змогу кожному користувачеві (у цифровому форматі) обмінюватися з іншими користувачами повідомленнями.

У наш час поштові сервери заведено вважати незамінними в діловому та особистому листуванні. Вони допомагають в автоматизації та спрощенні процесів комунікації.

 

Основні функції, які виконує поштовий сервер

Поштовий сервер відповідає за величезний перелік найрізноманітніших функцій. Серед найпоширеніших функцій, характерних для поштових серверів, окремо слід виділити:

1). Надсилання листів (SMTP)

Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) – протокол, що використовується з метою передачі різних електронних листів від самого клієнта до безпосереднього поштового сервера. Також він відповідає за передачу листів між серверами.

2). Отримання зі збереженням листів (POP3, IMAP)

POP3 (Post Office Protocol 3) – протокол, що відповідає за завантаження на гаджет користувача листів. Він видаляє їх із сервера або (якщо налаштована така функція) після завантаження листів на гаджет користувача, зберігає їхню копію на сервері.

IMAP (Internet Message Access Protocol) – протокол, що відповідає за зберігання на сервері листів та їх синхронізацію між кількома пристроями.

3). Управління електронною кореспонденцією

Поштові сервери відповідають за фільтрацію вхідного спаму. Вони перевіряють листи на можливі віруси, а також підтримують списки адрес з автоматичними відповідями.

Як саме працює поштовий сервер?

Безпосередній процес передачі листа розбитий на кілька важливих етапів. Насамперед відправнику необхідно надрукувати текст листа, який він відправлятиме. Потім необхідно ввести адресу одержувача і відправити це повідомлення. Поштовий клієнт передасть лист на вихідний сервер відправника за допомогою SMTP.

Далі сервер відправника визначить, який із серверів одержувача обслуговує адресу. Сервер вказано в адресі одержувача після символу @. Для цього будуть задіяні DNS-запити. Повідомлення надійде на сервер одержувача. Він потім підключиться до свого сервера через POP3 або IMAP, а також отримає необхідний доступ до вхідного листа.

Популярні поштові сервери

Існує кілька досить популярних поштових серверів. Вони сьогодні активно використовуються користувачами. У їхньому переліку фахівці виділяють:

  1. Microsoft Exchange. Це дуже популярне корпоративне рішення, що має інтеграцію в Microsoft екосистему.
  2. Postfix. Це затребуваний open source сервіс, що призначений для Linux.
  3. Zimbra. Це універсальна платформа, яка вирізняється своєю підтримкою мобільних клієнтів і web-інтерфейсу.
  4. Send Mail, Courier, Exim. Це інші не менш популярні та широко використовувані поштові сервери.

Поширені типи поштових серверів

Одним із популярних типів поштових серверів сьогодні насамперед заведено вважати корпоративні поштові сервери. Ці сервери розроблені з метою їх подальшого використання всередині організацій. Сервери досить часто супроводжуються суворими налаштуваннями безпеки, а також подальшої інтеграції з іншими серверами.

Наступним не менш популярним типом поштових серверів прийнято вважати хмарні сервери. Зараз ми маємо на увазі послуги, що їх сьогодні надають такі популярні провайдери, як Gmail, Outlook або навіть Яндекс Пошта. За допомогою них користувачі зможуть позбутися необхідності управління інфраструктурою.

Ну і на останньому місці, але далеко не за своєю популярністю, знаходяться локальні поштові сервери. Їх встановлюють на серверах всередині будинку або всередині компанії. Вони забезпечують повний контроль над тією чи іншою поштовою системою.

Протоколи роботи з поштовими серверами

Оскільки поштовий сервер є складним, але неймовірно корисним рішенням, відповідно для нього також важливі протоколи роботи. Серед найбільш широко використовуваних протоколів роботи з поштовими серверами професіонали виділяють:

  • SMTP;
  • IMAP;
  • POP3;
  • HTTP/HTTPS.

Перший протокол SMTP відповідає за оперативне надсилання листів. Другий протокол IMAP призначений для синхронізації та доступу до тих листів, що розташовані на сервері. Третій протокол POP3 відповідає за завантаження всіх листів, які є на сервері. Ну і останній HTTP/HTTPS використовується для найрізноманітніших web-інтерфейсів.

Висновок

Як ми вже говорили, поштовий сервер – це хоч і складний, але неймовірно важливий і корисний інструмент. З його допомогою вдасться гарантувати безперебійну роботу будь-якої пошти. При цьому можна буде поліпшити комунікацію і продуктивність.

Якщо вам необхідно більше дізнатися про поштові сервери та їхню роботу, а також потрібна буде вичерпна консультація стосовно поштових серверів для грамотної організації роботи вашої компанії, зверніться до професіоналів.